پویش حمایت مردمی از دکتر غلامحسین الهام

پویش حمایت مردمی از دکتر غلامحسین الهام
این وبلاگ چهت ترویج و تبیین نظریات جناب آقای دکترغلامحسین الهام به ادامه فعالیت های خود خواهد پرداخت
از نظرات و پیشنهادات شما استقبال میکنیم
مدیر وبلاگ
& lt;img alt="همت نیوز" longdesc="سایت خبری تحلیلی همت نیوز" src="http://hemmatnews.ir/wp-content/uploads/2014/01/همت-نیوز.gif" style="float: left" />

۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۲ ثبت شده است

نکات پرس/ اشتغال در دو پست دولتی در قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل در سال 1373 به تصویب رسید. این مصوبه تاکید می کرد که براساس اصل 141 قانون اساسی هرشخص تنها می تواند فقط یک شغل دولتی را عهده دار شود. در قانون اداری ـ استخدامی که بعدا به قانون مدیریت خدمات کشوری تبدیل شد نیز این امر دیده شده بود، اما با توجه به شفاف نبودن نهادهایی که شامل این قانون می شدند همواره اختلاف نظرهایی وجود داشت.شرکت های سرمایه گذاری بزرگ، فدراسیون های ورزشی و شهرداری ها از جمله موارد اختلافی در سال های گذشته بودند.

اما این بحث ها در سال 87، با توجه به فعالیت یکی از اعضای شورای نگهبان در دولت و عضویت در این شورا را هم در برگرفت و نمایندگان الحاقیه ای را به قانون سال 1373 اضافه کردند که براساس آن عضویت همزمان تمامی اشخاص شاغل درهر یک از قوای سه گانه و موسسات و سازمان های تابعه در شورای نگهبان ممنوع می شد که البته این الحاقیه از سوی شورای نگهبان رد شد و به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و پس از تصویب آن در مجمع در سال 88، غلامحسین الهام که یکی از اعضای شورای نگهبان بود مجبور به استعفا از مشاغل دولتی شد، برخی تصویب این قانون را تنها با اهداف سیاسی تحلیل کردند و حتی به قانون دکتر الهام شهرت یافت.

پس از رفتن مصطفی پورمحمدی به سازمان بازرسی کل کشور نیز بحث ها درخصوص دوشغله ها و مصادیق آن بیشتر شد و بخصوص پورمحمدی بر جلوگیری از عضویت دولتی ها در نهادهای ورزشی از جمله فدراسیون ها تاکید داشت که این موضوع باعث اختلاف نظر شده بود چرا که عده ای، فدراسیون ها را مشمول قانون سال 1373 نمی دانستند.

این بحث ها ادامه داشت تا این که نمایندگان مجلس هشتم در قانون جدیدی در دی ماه 91 جزئیات آن را با ذکر مصادیق شغل های دولتی تصویب کردند و تاکید کردند که اشتغال به بیش از یک شغل در هر نهادی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کند، ممنوع است.

حالا سریال چند شغله ها بعد از استعفای دکتر الهام و حتی پایان دولت احمدی نژاد پایان نیافته و با قوت و قدرت بیشتری ادامه دارد چرا که دیگر دلیلی وجود ندارد که مجلس و یا سازمان بازرسی کل کشور بخواهد چوب لای چرخ کار دولت و دولتمردان بگذارد. انگار سهم ها عادلانه توزیع شده و جای اعتراض برای کسی نمانده است.

قسمت اول این سریال نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور بود که بعد از دریافت حکم ریاست دفتر روحانی از ریاست اتاق بارزگانی استعفا نداد و حتی برای باقی ماندن در این مسئولیت پافشاری هم می کند. بر فرض که از نظر قانونی هم داشتن این دوشغل به صورت همزمان منعی نداشته باشد، آیا به راستی رییس دفتر رییس جمهور کشور ایران با این همه مشغله کاری فرصت برای مشاغل دیگر دارد؟

لازم به ذکر است داشتن مسئولیت های متعدد اسفندیار رحیم مشایی در دفتر رییس جمهور دهم هم از جمله انتقادات مطرح به دولت احمدی نژاد بوده است.

اما قسمت دیگر این سریال مسئولیتهای اکبر ترکان است که گویا بعد از 8 سال کنار بودن از حلقه اول مدیریت کشور حالا تصمیم گرفته حسابی جبران کند. او تاکنون مشاور رئیس جمهور ، رئیس دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد، سرپرست معاونت بین الملل، شورایعالی ایرانیان، دبیرخانه جنبش عدم تعهد و سازمان فضایی را بر عهده گرفته است.


در همین حال شنیده ها از تلاش ترکان برای تاسیس حزب بشارت ملی با همکاری جمعی از فعالان سیاسی و اقتصادی دارد و گویا این حزب از حمایتهای خاص دولت برخوردار خواهد شد.

تشکیل جبهه اعتدال هم از دیگر برنامه های اکبر ترکان است که با حمایت وی از سوی برخی چهره های نزدیک به مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال پیگیری است.

سخنگوی دولت دهم در پاسخ به این سوال که چه توصیه ای به دولت یازدهم دارید؟ گفت: توصیه ای ندارم. این دولت به اندازه کل سن من تجربه دارد و صلاح کار خودش را هم می داند.

غلامحسین الهام سخنگوی دولت دهم در گفتگو با مهر، در پاسخ به ین سوال که بعد از پایان دولت دهم در حال حاضر مشغول چه کاری هستید گفت: در دانشگاه به کار معلمی مشغول هستم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به دانشگاه احمدی نژاد خواهید رفت؟ اظهار داشت: خیر؛ بیشتر در دانشگاه خودم مشغول هستم.

شنبه 16 شهریور  برای سخنگوی شورای نگهبان مراسم تقدیری برگزار شد و رسانه های مختلف عبارت های متعدد و متنوعی را برای وی در نظر گرقتند از صدق و عمل و حتی مرد فقه تا ... همه هم آماده بودند و از او تقدیر می کردند تا مصداق عملی عاقبت به خیری در دنیا شود. در آخر هم آیت الله جنتی فرمودند "انتقام جویی و حسادت موجب برکناری کدخدایی شد" و از همین رو از ایشان در معاونت اجرایی و امور انتخابات این شورا  استفاده می شود.

نمی دانم چرا در این میان یکباره یاد دکتر الهام افتادم همان که چوب ماندنش با احمدی نژاد را بدجوری خورد و امروز نیز شاید مورد سرزنش قرار گیرد که دیدی ...

آن روزگار هیچ کس برای مردی که خود را وقف شورای نگهبان کرده بود مراسم تقدیر نگرفت او به جرم همراهی با دولتی که به قول مقام معظم رهبری قطار انقلاب را به مسیر اصلی اش بازگردانده بود کنار گذاشتند...

می خواستم از الهام بنویسم و از مظلومیتش از مظلومیتش در بین دوستانش از مظلومیتش در ...  از پاکی اش از مردمی بودنش از ترور شخصیت وی از تصویب قانون برای محدود کردنش از مدال درجه دومی که سکه هایش را وقف کودکان و بیماران کرد و هیچ نگفت و نگذاشت هیچ کس چیزی بگوید ...

اما پشیمان شدم می دانستم دکتر بی شک ناراحت می شود و گله می کند شاید هم بگوید بابا بی خیال ما شوید، می‌خواهید دوباره تکذیبتان کنند یک کاری می کنید تا جواب سلامتان را هم ندهم ها... البته جواب در آستین آماده داریم که دکتر محبت را که نمی شود تکذیب کرد...

اما به رسم تقدیر از مردی که به دنبال تقدیر نبود، به جای نوشتن در سال 92 قسمتی از یاداشت محمد حسن روزی طلب در اول اسفند سال ۱۳۸۵ را با یکدیگر مرور می‌کنیم با این علم که تنها ماشین دکتر عوض شده است ماشینی که ... بگذریم :

بزرگمردی به نام غلامحسین الهام!

دیروز صبح که معارفه دکتر الهام در وزارت دادگستری بود، ایشان به رسم احمدی نژاد دارایی هایش را اعلام کرد: سه دانگ از یک خانه و یک پیکان ۸۳(سفید یخچالی!)

چندتا نکته به نظرم رسید:

۱- خانه ۱۲۰ متری دکتر الهام در شهرک آزادی در منطقه ۲۱ تهران و در شهرک آزادی کیلومتر۴ جاده کرج قرار دارد. شب ۱۴ خرداد اگر خواستید هر سال برای سالگرد امام مراسم می گیرند می توانید تشریف ببرید.

۲- سه دانگ خانه متعلق به ایشان است و سه دانگ خانه متعلق به خانم فاطمه رجبی همسر ایشان. قابل توجه زوج های جوان! هر چند کسی که پشت تریبون مجلس می گوید: زنم را از وزارت بیشتر دوست دارم، اگر بهش بگویند ۶ دانگ خانه اش را به اسم همسرش می کند!

۳- شماره تلفن خانه شهرک آزادی دکتر الهام را تقریبا همه دانشجویانش دارند ۴۴۴.... دیروز با یکی از بچه های انجمن اسلامی دانشکده حقوق دانشگاه تهران صحبت می کردم. شماره خانه دکتر الهام را حفظ بود!

۴- دکتر الهام استاد بسیار آسانگیری هم هست. لیست نمره دانشجویانش اینجوری است ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۰ ۲۰ ۲۰ ۲۰ ۱۸ ۱۹ ۲۰! خوش به حال کسانی که با هاش واحد زیاد داشتند! ماکه یک واحد بیشتر نداشتیم و وقتی می خواستیم ۲ واحد حقوق جزای اختصاصی ۳باهاش بگیریم رفت در دولت و جایش دکتر نجفی توانا آمد، همکار شیرین عبادی! چقدر هم بی سواد بود!

۵- یک بار بعد از مدت ها با دکتر الهام قرار مصاحبه گذاشتم برای ویژه نامه سوم تیر. قرار ساعت ۵ بعد از ظهر بود در دفتر ریاست جمهوری. سر ساعت ۵ رسیدم گیت مسجد سلمان. دیدم اسم ما هماهنگ نشده. شاکی شدم ... چند دقیقه ای نگذشته بود که دیدم خود دکتر آمده دم در گیت و ما را آورد بالا. گفتم چرا خودتان آمدید. گفت: فراموش کرده بودم اسمت را رد کنم. اگر الان رد می کردم حدود نیم ساعت توی چک و خنثی گیر می کردی .

۶- مدینه که بودیم. همان شب اول آمده بود هتل ما و نقش همیشگی سخنگویی را انجام می داد. بعد از مراسم رفتم سلامی کردم و فردا صبح با ایشان قرار گذاشتیم در صحن مسجدالنبی.
صبحش با خانم رجبی آمدند و یک ساعتی صحبت کردیم. زائران ایرانی که قیافه ایشان برایشان آشنا بود می آمدند و آدرس هتل می پر سیدند!

۷- شبی که پیش مرحوم دوانی رفته بودم، حدود نیم ساعت از دکتر الهام تعریف می کرد. می گفت: یک بار سال ۷۲(اگر اشتباه نکنم) رفتم منزل بچه ها. ایشان آن موقع معاون مالی دادستان کل کشور بود، دیدم کف اتاق صدها چک و سندش را پهن کرده و در حال حسابرسی است. این در حالی بود که منزل استیجاری دکتر الهام یک صدم یکی از این چک ها هم نمی شد!

۸- می دانید اولین بار شهید بهشتی در زمستان ۵۹ برای دکتر الهام حکم ویژه قضایی زده است. زمانی که ایشان تنها ۲۰ سال سن داشته.

۹- سمت های دکتر الهام تا آن جایی که من اطلاع دارم: قاضی ویژه با حکم شهید بهشتی، قاضی ویژه در مناطق جنگی، مسئول قضایی سپاه پاسداران، معاون مالی دادستان تهران، معاون مالی دادستان کل کشور، مسئول ستادلشکر ۲۷ محمدرسول الله در ساله ای ۶۶و ۶۷(این را مطمئن نیستم)، معاون مالی اداری دانشکده حقوق دانشگاه تهران، قائم مقام نهاد رهبری در دانشگاه ها، رئیس مرکز تحقیقات شورای نگهبان، عضو و سخنگوی شورای نگهبان، سخنگوی قوه قضاییه، رئیس دفتر رئیس جمهور و سخنگوی دولت ، وزیر دادگستری.

خدا وکیلی هر کدام از ما اگر یکی از این پست ها را داشتیم، الان ماشینمان پیکان سفید یخچالی اول ۸۳ بود!

۱۰- این ها را نوشتم که فقط عرض ارادتی خدمت این استاد عزیز داشته باشم و خیلی حرف های دیگر هم هست که مطمئنم ایشان اگر گفته شود به خاطر تواضع فوق العاده ناراحت می شود.

سخنگوی دولت دهم با اشاره به احتمال تعطیل کردن دفتر رئیس‌جمهور سابق توسط روحانی گفت: احمدی‌نژاد با این موضوع مشکلی ندارد چرا که او به جز دشمن با همه چیز کنار آمده است.

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد با همه چیز کنار می‌آید/ اگر کسی از لغو مصوبات دولت آسیب ببیند می‌تواند شکایت کند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، غلامحسین الهام در حاشیه مراسم ختم پدر صادق محصولی و در جمع خبرنگاران درباره لغو مصوبات دولت دهم توسط دولت جدید اظهار داشت: اگر مصوبه‌ای حق مکتسبه‌ای برای کسی ایجاد کند آن حق را باید حفظ‌ کرد و در صورت آسیب از این جهت می‌تواند شکایت کند.

سخنگوی سابق دولت با بیان اینکه احمد‌ی‌نژاد در حال مشغول انجام کارهای مربوط به دانشگاه است، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر آقای روحانی دفتر رئیس‌جمهور سابق را مانند سال 84 تعطیل کند، واکنش آقای احمدی‌نژاد چه خواهد بود، گفت: آقای احمدی‌نژاد مشکلی با این موضوع ندارد و به جز دشمن، با همه چیز کنار می‌آید.

وی در خصوص عدم حضور احمدی‌نژاد در مراسم تحلیف و جلسه مجمع  و اینکه آیا دلیل سیاسی دارد گفت: تحلیف تعریف قانونی ندارد و از این رو عدم حضور وی دلیل خاصی نداشت.